Zdravím, zrovna v tento den sem našel skvělou cenu letenek u WizzAir a rozhodl jsem se s kamarády vycestovat, nicméně ještě musíme sehnat ubytko prvně, takže bych potřeboval rezervovat letenky, ale zaplatit je s nějakým časovým intervalem. Jde o to, že cena těch letenek se vskutku mění každý den. Poradí mi někdo, dokdy musím zaplatit letenky (bankovním převodem - 108kč poplatek myslím) od rezervace? Nechci zároveň aby mi propadly s takovou pěknou cenou, proto bych je rád rezervoval, ale nevím, jaká je tam doba. Neví někdo prosím?  .

Rezervace u WizzAir

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

Kdyz uz tady je takova ziva diskuze...jeste by me zajimala jedna vec :)

Rusi vam Wizzair casto lety i mene nez dva tydny predem? Nebo tam uz se kroti?

1 Citovat

tam si to nedovolia kvoli kompenzaciam, co mam skusenost, tak vzdy to je aspon dva mesiace vopred .. aj ked to nie je pravidlo

1 Citovat

tonic napsal(a):

[citace="voughne"]

Takze Vieden v tom ide docela casto, dik za inspiraciu. Skoda, ze tych zaujimavych letov je z tohto letiska poskromne ...



tak investicne sa da kupit Jerevan z Viedne a potom lahko prehodis aj na Baku alebo Kutaisi z Budapesti. Rovnako sa dali aj tie Saudske. Co si kupil vo Viedni, dalo sa prehodit na Budapest.

[/citace]

A to si vymenoval asi tak vsetko, co je z tej VIE este zaujimave a prehoditelne na BUD .. btw az taky stary nie som :)

0 Citovat

kulovaj napsal(a):

Kdyz uz tady je takova ziva diskuze...jeste by me zajimala jedna vec :)

Rusi vam Wizzair casto lety i mene nez dva tydny predem? Nebo tam uz se kroti?

Ako pise Tonic. Mne pomenili vsetko tak 5-7 mesiacov dopredu.

0 Citovat

Zase v přepravních podmínkách píšou v bodě 6.3.2.1: "výměnu rezervace za jiný let provozovaný námi na stejné nebo (je-li to nezbytné) srovnatelné trase...". Někdo by se s nimi mohl chtít hádat, že zrovna pro něj je srovnatelná s trasou třeba z Vídně i trasa z Prahy, protože to má stejně daleko. 😆 A co si představit pod slovem "nezbytné"... je nezbytné, aby automaticky nabízeli odlet z Budapešti za odlet z Vídně?

1 Citovat

Kamaratka mala Vieden-Larnaka-Vieden. Prislo jej info o zruseni navratu do Viedne. Potvrdila alternativu do Budapesti. Nasledne dostala spravu, ze typ lietadla na rezervovany let sa zmenil a nie su schopni pridelit miesto v novom lietadle. Ma sa dostavit na letisko 3hod pred casom odletu a dostane pridelene miesto (ak bude k dispozicii). 

Stretli ste sa s niecim takymto?

 

0 Citovat

To smrdí overbookingem kvůli menšímu novému letadlu. Měla koupenou sedačku?

0 Citovat

Sedadla kúpené nemala. Možnosť kúpiť sedadlá ma len pri lete do Larnaky (pre troch za 187e). 

Drzosť Wizzu je,že stále na tie lety predávajú letenky...

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Nevím v čem je cesta na letiště z vlakáče  v BUD horší než v PRG? Už jsem z BUD pár let neletěl, ale co si vzpomínám, tak metro a pak bus na letiště. Totožné co v Praze a i čas byl podobný.

Srovnával jsem cestu na letiště BUD a VIE. Zatímco ve Vídni jsem za 2 hod prakticky v kteroukoliv denní dobu, do BUD by mi to trvalo půl dne a více, k tomu v nevhodných časech, protože to tam nejezdí tak často. Snad kdybych letěl sám a chtěl kvůli 3 dnům v cíli obětovat 2 dny na cestu, tak dejme tomu...

1 Citovat

Největší humor nastane až začnou rušit/ měnit lety mimo EU, například 2 dny před odletem. Na ty se nevztahuje EU261. 

0 Citovat

Některé země mimo EU se EU 261 inspirovaly. Bylo by pěkné je sepsat. 😊

1 Citovat

MichaelH napsal(a):

Já musím říct, že za ty roky mi Wizz na tohle vyhovuje. Za nějaký ten kredit si koupím letenky dopředu za dobrou cenu a když mi udělají změnu,  tak s tim buď souhlasím nebo mám flexibilní letenku anebo to zdarma zruším a dostanu v kreditů 120%. Potom za kredit koupím něco jiného. Musím ale říct, že většinu toho co jsem chtěl proletět, tak jsem s nimi vždy proletěl nebo se mi to hodilo zrušit a koupil jsem něco jiného. Nespoleham na to 100 % že budou něco rušit, takže kupuji primárně to, kam bych chtěl opravdu letět, ale zároveň počítám s tím, že je velká pravděpodobnost změny. 

Ještě mi vyhovuje, že můžu připlatit dalšího spolucestujícího a nemusím hned zadávat jméno. Když potom kupuji skoro rok dopředu letenku (a očekávám nějaké změny), tak mi to potom dává flexibilitu v tom, s kým budu moct letět a nestane se mi, že mi ten člověk za půl rok řekne, že nepoletí. Letenku koupím v akci, takže potom připlatit 600 Kč za flexibilního spolucestujícího tolik nevadí. 

1 Citovat

Ahoj. Nevím, zda mi tady někde uniklo, ale WIZZ má spolupráci s booking a dostanete 5% z hodnoty ubytování na váš účet wizz :-) 

0 Citovat

To je známá věc, už to funguje dávno, ale vyplatí se tak v 50% případů - v ostatních je cena přes Wizz navýšena (nechceš slevu zadarmo, že...). Takže je potřeba porovnávat s cenou na booking.com a ještě s mobilní aplikací... pokaždé je výhodnější něco jiného.

2 Citovat

Ano to chápu, dělám to tak běžně u jiných (musím zkontrolovat zda tam není rozdíl ceny). Ale přeci jenom 5% zpět na wizz je víc než míle do MilesMore :-D, nebo neznám nic podobného kde bych měl tak dosažitelné odměny aktuálně (minimálně v letenkách). Což mě mile překvapilo (v překladu už za 2 ubytka mám jeden let (wizz)).

0 Citovat

Hezké, ale drobný zádrhel je v tom, že většinou to ubytování seženu levněji jinde než na booking.com, čili ten efekt úspory pár set Kč je pryč.

1 Citovat

Já ten Wizz kredit na Bookingu jel roky zpátky fakt hodně a ročně jsem na tom udělal několik tisíc. Býval tuším dokonce 10%. Teď je Wizz nespolehlivej + Booking je pro drtivou většinu mých ubytování dražší, než ho seženu jinde.

2 Citovat

Taky jsem Wizz kredit před pár lety opustil. Důvody jsou jasné.

Jen nechápu, kde sháníte ty levnější ceny oproti bookingu. Sem tam si to srovnávám a nikdy nikde mi to nevycházelo levněji. Teda kromě Agody v Asii, kde má často lepší ceny. Jo vlastě ted jsem bral něco přes Hotels v Kyrgystánu. Je pravda, že do ubytování nevolám, abych uhádal lepší cenu než má booking a vybírám si ubytování,  které mi vyhovuje a ne to v nějaké akci.

Budu vděčen za nějakou inspiraci, která mi třeba uniká :-)

5 Citovat

Booking dělám hlavně z důvodu uživatelského rozhraní a spolehlivosti.

Levnější mi většinou přijde Booking než cokoliv jiného, ale jsou výjimky a když bookuji delší pobyt tak to výjimečně řeším jinde. Na agodě se mi stane minimálně, že by bylo něco levnějšího, občas expedia. Ale stejně, když na to kouknu o pár týdnů déle, tak tu expedii zruším, jelikož ten Booking se zase objeví levnější. Teď v rámci cesty kolem světa jsem to řešil hodně a krom Havaje (Airbnb) mám vše nakonec přes Booking. Jinak když jsme u toho wizz… pokud hledám ubytko, mam vybráno a vím cenu a zkusím následně cenu přes proklik Wizz a cena je stejná, tak si raději nahraji ten wizz kredit ;) 

1 Citovat

Není to tak černobílé. Vždy záleží na destinaci... Hlavní je srovnávat, třeba i přes různé jazykové mutace. 

0 Citovat

Zalezi na destinaci, v posledni dobe treba Azory a Cerna Hora daleko vetsi vyber a nizsi ceny byly naAirbnb, ale je pravda, ze ve vetsine pripadu kupujeme apartman, ne hotel.

0 Citovat

Wizz kredit je odpadní produkt. Raději si nechám poslat Aviosy , naboostuju je a proletím se s normální aerolinkou v C za cenu více než příjemnou.
Každý soudruh to má jinak 😀. Jinak by taky ty C byly pořád plné, takže je fajn, když někdo sbírá Wizz kredity. 😉.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Taky jsem Wizz kredit před pár lety opustil. Důvody jsou jasné.

Jen nechápu, kde sháníte ty levnější ceny oproti bookingu. Sem tam si to srovnávám a nikdy nikde mi to nevycházelo levněji. Teda kromě Agody v Asii, kde má často lepší ceny. Jo vlastě ted jsem bral něco přes Hotels v Kyrgystánu. Je pravda, že do ubytování nevolám, abych uhádal lepší cenu než má booking a vybírám si ubytování,  které mi vyhovuje a ne to v nějaké akci.

Budu vděčen za nějakou inspiraci, která mi třeba uniká :-)

Agoda, hotels, expedia, vlastní web hotelů atp. Někdy i ten BK, ale hodně záleží na destinacích, podmínkách, nic univezálního není. V arabském světě či Asii/Africe často jen kouknu kolik za co kde chtějí a ubytuju se na místě, obvykle znatelně levněji.

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Wizz kredit je odpadní produkt. Raději si nechám poslat Aviosy , naboostuju je a proletím se s normální aerolinkou v C za cenu více než příjemnou.
Každý soudruh to má jinak 😀. Jinak by taky ty C byly pořád plné, takže je fajn, když někdo sbírá Wizz kredity. 😉.

Naprosto tě chápu. Také mám zarezervováno na Booking rok dopředu díky tomu, že létám u star aliance a byla akce 1€=30miles (aktuálně se mi tak dohraje na konci roku kolem 120tis mil). Ale většinu letů mám po Evropě a tam je Business úplně zbytečný. A bohužel z Prahy se bez té nizkonakladovky skoro nikam nedopravím (snažím se teda Lufthansu, Austrian, Eurowings atd.). Pokud k těm kreditům u wizz přijdu “zadarmo”, tak mě ani ten zrušeny let nebude tolik trápit (samozřejmě nemohu na tom stavět dovolenou s rodinou a krátké negarantované přestupy, ale jako vikendovka why not?)

 

 

0 Citovat

Byl jsem teď měsíc v Asii a přes booking se to nevyplatilo ani jednou.

Většinou přes hotelscombined nej cena (i lepší než tcb po cashbacku, ať už agoda nebo něco jinýho), nebo přes TCB s cashbackem, trip.com nebo agoda, výjimečně trip appka.

Někdy je nutný být kreativní, aby člověk vydojil nejlepší cenu (sušenky, inkognita, atd.).

Zajímavý je, že TCB nabízí cashback i na ten hotelscombined, ale ani jednou se nenačetl. Možná proto, že to stejně pak vždycky vede na agodu nebo priceline. Ovšem HC přímý rezervace nenabízí, tak netuším, z čeho by ten cashback měl fungovat.

Zkoušel jsem i místní kanály, i appky, Oyo a Reddoorz, ale to jsou typický indický scamy, spousta humbuku a před platbou kreativní poplatky. I Oya a Reddoorzy byly vždycky levnější zvenku než přímo u nich.

0